ژئوسنتتیک

کلمه ژئوسنتتیک از دو بخش Geo به معنی زمین و Synthetic به معنی مصنوعی تشکیل شده است . از کلمه Geo در مواردی استفاده می شود که بحث مورد نظر مربوط به زمین باشد و از کلمه Synthetic برای محصولاتی که مصنوعی بوده و ساخته دست بشر میباشد و در طبیعت بصورت آزاد وجود ندارند، استفاده می شود . عموماً از محصولات ژئوسنتتیک برای برطرف سازی مشکلات مربوط به ژئوتکنیک استفاده می شود .کاربرد محصولات ژئوسنتتیک دامنه وسیعی دارد که یکی از مهمترین این کاربردها ، استفاده آنها در مورد آب بندی سطوح میباشد .به منظور آب بندی سطوح بسته به نوع کاربری و شرایط محیط می توان از انواع محصولات ژئوسنتتیک متفاوت می توان استفاده نمود

ژئوتکستايل

Geotextile

ساختار منسوج بي بافت ، از جنس پلي استر يا پلي پروپيلن مي باشـد که مهمترين خصوصيت آن مقاومت کششي بالا و مقاومت در برابر عوامل مخرب خاک مي باشد .

ژئوممبران پلي اتيلن

Geomembrane PE

ژئوممبران ، ورق هاي متشکل از 5/97 % پلي اتيلن و 5/2 % کربن بلک و آنتي اکسيدان مي باشند . ورق های ژئوممبران در برابر محلول هاي شيميايي خنثي بوده و در واکنش هاي شيميايي شرکت نکرده و نفوذ ناپذير هستند

ژئوممبران پي وي سي

Geomembrane PVC

ژئوممبران پی وی سی از ترکيب پليمر پلي وينيل کلرايد و مواد نرم کننده و افزودني هاي پايدار کننده ساخته ميشود . ژئوممبران پی وی سی ضد اسيد و ضد رطوبت بوده و داراي خاصيت انعطاف پذيري و ازدياد طول مناسب مي باشند .

ورق زهکش ديمپل شيت

Dimple Sheet

اين ورق هـاي زهکش به علت وجود برآمدگـي ها در کل سطح ، داراي مقاومت بسيار زيادي در برابر بارهاي ضربه اي مي باشند و امکان عبور جريان سيـال از زير صفحه را امکان پذير مي سازند .

لاينر رُسي - جی سی ال ( GCL )

Geosynthetic Clay Liner

لاينر رسي يا جی سی ال (GCL ) تشکيل شده از دو لايه ژئو تکستايل در زير و رو که مابين آنها مقدار مشخصي رس بنتونيت قرار گرفته و اين مجموعه با روش هاي خاصي به هم متصل شده و غشاء يکپارچه و نفوذ ناپذيري را در مقابل مايعات پديد آورده است .

ژئوگرید

Geogrid

ژئوگربد ها مصالح پلیمری شبکه ای هستند که کاربردهای اصلی آنها در مسلح کردن خاک است.البته در برخی از موارد برای جداسازی و فیلتراسیون هم به کار میروند.

ژئوگرید آسفالتی

Asphalt Geogrids

* ترمیم روکش آسفالتی * کنترل ترک خوردگی در روکش آسفالتی * بالابردن مقاومت کششی روکش آسفالت